Každú realizáciu robím s vedomím, že je súčasťou mňa samého a tak do nej vkladám všetko, ako by som ju robil pre seba.


Mgr. Radoslav Vydra


Volám sa Radoslav Vydra a chcem Vám porozprávať svoj príbeh.

Pôvodne mala byť táto stránka iba o prezentácii zrealizovaných prác, ale len tie samotné nedokážu predstaviť to, čo by som chcel, aby ľudia vnímali v súvislosti s mojim menom.

Všetko to začalo v roku 2003, kedy z jednej starej panelákovej steny vznikol prvý prototyp, v ktorom sa spájali všetky moje predstavy o originálnom a jedinečnom prvku v interiéri. Keďže ma výtvarné umenie sprevádzalo celým životom a reakcie ľudí boli veľmi pozitívne, začala sa rodiť vízia priestoru na moju jedinečnú sebarealizáciu s možnosťou aktívne ju zdieľať so svetom. Nešlo to hneď samé od seba, ale keď človek objaví, čo ho baví a napĺňa radosťou, začne to šíriť okolo seba a zrazu sa začnú diať ,,náhody“ a ,,zázraky“, vďaka ktorým si svoju prácu užívam dodnes.

Najlepšie na nej je to, že sa dá stále posúvať ďalej, vznikajú nové možnosti, postupy a vzory, je to neustála kreatívna činnosť, plná nových výziev a sám som zvedavý, kam ma ešte zavedie…

Každú realizáciu robím s vedomím, že je súčasťou mňa samého a tak do nej vkladám všetko, ako by som ju robil pre seba. Zároveň načúvam klientom a robím všetko pre to, aby sme sa po dokončení práce rozchádzali s nadšením a spokojnosťou z výsledku.

A to je to, čo chcem svojou prácou zosobňovať a tvoriť – maximálnu spokojnosť seba aj klienta a to nie len odvedenou prácou, ale aj prístupom a celkovou pozitívnou atmosférou zo vzájomného stretnutia.